Тиаго Мота показа уважение към бившия си клуб: Барса са симуланти

галерия:

Бразилският халф на Интер Тиаго Мота явно показа, че не се чувства особена привързаност към клуба, където прекара почти 10 години от живота си.

 

Ден преди втория 1/2-финал от Шампионската лига между "нерадзурите" и домакина Барселона, "кариоката" опреличи футболистите на Пеп Гуардиола като симуланти.

 

"Чувстваме се спокойни и сме тук, за да изиграем един добър мач", коментира Мота. "Няма да позволим да останем афектирани от бурните коментари, които дойдоха от лагера на Барселона. Ще направим всичко по силите си на терена, за да помогнем на рефера и да направим така, че мачът да бъде честен."

 

"Ще опитаме да играем чисто. Често гледам Барселона по телевизията и виждам, че техните футболисти непрекъснато симулират. Чувствам респект към Барса и не искам да предизвиквам полемика."

 

"Очаквам различен двубой, спрямо първия мач на "Сан Сиро". Барса е много силен и отборът играе добър футбол, но същото важи и за Интер. Ще дадем всичко от себе си, за да достигнем финала", добави бразилецът.