Тиаго Мота е аут от битката в Мюнхен

галерия:

Полузащитникът на Интер Тиаго Мота ще пропусне 1/8 финалната среща реванш между състава на "нерадзурите" и Байерн Мюнхен.

 

Двубоят ще се играе идния вторник, а бившият футболист на Барселона не е възстановен от травмата, която го тормози последните седмици и така опорният халф е аут от визитата в Германия.

 

Това е поредният поредният удар за Интер, след като участие в мача няма да вземат Лусио и Милито, които също са ключови фигури в състава на Леонардо.

 

След травмата на Мота в халфовата линия на Интер ще излязат Снайдер и Станкович, които ще трябва да се справят с вътрешните халфове на "баварците" Швайнщайгер и Луис Густаво.

 

Първият двубой, игран в Италия, завърши с поражение на "нерадзурите" с 0:1 и сега настоящият носител на трофея в Шампионската лига се нуждае от задължителна победа на германска земя, ако иска да продължи напред в надпреварата.