Тежко е да загубиш така, тъжи треньорът на Спортинг

Спортинг Лисабон постигна немислимото в Лига Европа и отстрани големия фаворит за отличието Манчестър Сити на четвъртфиналите, въпреки че допусна обрат на „Етихад Стейдиъм" от 0:2 до 3:2.

Попаденията на чужд терен се оказаха достатъчни, за да бъдат спряни милионерите на Роберто Манчини и да се предприеме следващата стъпка в турнира - а именно кошмара на Манчестър Юнайтед Атлетик Билбао.

Баските мачкаха наред във второто по значимост европейско състезание и се представяха блестящо като гости, доказано от победата с 3:2 в „Театъра на мечтите". Въпреки това обаче те бяха надиграни от Спортинг с 2:1 в Лисабон в първия полуфинал в завързания сблъсък преди мечтаната дестинация Букурещ.

Снощи в „Катедралата" баските фенове издраха гърлата си през всичките 90 минути и помогнаха на възпитаниците си да поведат в резултата, но малко преди края на първата част Рики ван Волфсвинкел вкара за 1:1 и позволи на „лъвовете" да възвърнат надеждите си.

Ибай Гомес направи 2:1 в заключителните секунди на първото полувреме, а Фернандо Йоренте посече Спортинг в 88-ата минута и прати баските на финал в Лига Европа по възможно най-драматичния начин в редовното време.

„Тежко е да загубиш по този начин", проплака треньорът на Спортинг Рикардо Са Пинто пред медиите след последния съдийски сигнал. „Очакванията ни бяха да стигнем финала, като показахме изключително желание да спечелим и да играем за трофея в Букурещ.

Знаехме, че те ще имат предимство във въздушните двубои, както и за агресивния им стил на игра. Определено през първото полувреме ни липсваше устрем и чисти ситуации напред, но въпреки всичко съм горд от момчетата.

Горд съм, че съм треньор на този отбор и със сигурност мисля, че почетохме името на Спортинг по най-добрия начин", завърши Са Пинто.