Тежки битки за Байерн и Интер тази вечер в Шампионската лига

снимка: Guliver/Getty Images

Тази вечер ще се изиграят поредните срещи-реванш от 1/8 финалите в Шампионската лига. Отборите на Байерн и Интер ще приемат съответно Базел и Олимпик Марсилия.

„Баварците" както и „нерадзурите" отстъпиха в първите си мачове с минимална загуба с 0:1. Сега двата финалиста от турнира през 2010 година ще имат тежката задача да победят с повече от един гол разлика.

Със сигурност не може да става въпрос за подценяване от страна Байерн и Интер. Все пак те отстъпиха в първите двубои след късни голове и сега имат време за реванш.

21:45 часа     Байерн - Базел     btv Action

Базел сътвори сензацията в груповата фаза на Шампионската лига след като отстрани тима на Манчестър Юнайтед. Швейцарците не показаха никакво притеснение и след епичен мач стигнаха до важната победа с 2:1 в последния си двубой от груповата фаза на "Сейнт Якоб Парк".

Също така Базел няма загуба като гост в Шампионската лига след като направи равенства срещу Бенфика и Манчестър Юнайтед, и постигна победа над Оцелул. Байерн пък спечели 11 от последните си 12 мача като домакин в Шампионската лига.

С оглед на статистическите данни се очертава много интересен сблъсък, който ще се реши от индивидуалните сблъсъци в мача. Байерн поситгна изключителен резултат през седмицата след като се наложи със 7:1 над тима на Хофенхайм.

Най-добрата новина за треньора на Байерн Юп Хайнкес е завръщането на Бастиян Швайнщайгер. Под въпрос е тарана Марио Гомес, който е с травма след последния мач. Боатенг бе изваден на полувремето срещу Хофе заради мускулен проблем, докато Рафиня пропуска мача заради грип.

Треньорът на Байерн иска неговите футболисти да бъдат концентрирани през всичките 90 минути. Най-голямата заплаха за швейцарците ще бъдат Франк Рибери и Ариен Робен, които изиграха страхотен мач през уикенда. В тима на Базел няма сериозни имена в отсъстващите, като Кай Фозер няма игрова подготовка след завръщането си от контузия.

Алекс Фрай е най-голямата опасност за защитата на Байерн Мюнхен

Треньорът на Базел Хайко Фогел е бил треньор на юношите на Байерн от 1998 до 2007 като при него са тренирали Мюлер, Лам, Бадщубер, Кроос и Контенто. Така че той отлично познава качествата на футболистите. Той очаква неговите футболисти да не отстъпват в глуха защита в началните минути, когато се очаква масиран натиск от домакините.

Байерн има сили да отбележи няколко гола, но Базел не е за подценяване и може да изненада „баварците".

21:45 часа   Интер - Олимпик (Марсилия)    Диема

Отборът на Интер се посъвзе леко след ужасната серия от пет поредни загуби включително и 0:1 от Олимпик Марсилия. В последните два мача „нерадзурите" отбелязаха по два гола, като записаха равен и победа срещу Катания и Киево. Това ще даде повече самочувствие на играчите преди реванша с французите тази вечер.

Сезонът за Интер се развива ужасяващо и Шампионската лига е изключителен шанс за целия тим да зарадва своите привърженици. Наистина в първият двубой „нерадзурите" отстъпиха след попадение в последната минута на мача. Самият Раниери сподели на официалната пресконференция преди мача, че атмосферата в неговия тим е много по-добра отколкото преди първия мач. Има повече увереност във футболистите.

Капитанът Хавиер Санети ще трябва да поведе съотборниците си в тежкия момент

Бразилецът Майкон се завърна в отбора за двубоя с Киево в петък, но не тренира вчера. Кристиан Киву е наказан, докато Андреа Ранокиа и Рики Алварес са контузени. Очаква се Раниери да използва Форлан и Милито заедно в атака.

Треньорът на Олимпик Марсилия Дидие Дешам обяви, че тима на Интер е голямият фаворит в този сблъсък, въпреки победата на французите в първия мач. Всъщност след тази победа отбора на Марсилия записа четири поредни загуби във френското първенство, като дори не е отбелязал нито един гол.

Добрата новина за тима е, че в последния мач се завърнаха Стефан Мбиа, Лоик Реми и Матю Валбуена, които са основни футболисти на Марсилия.