Тежка загуба за Специалния и Челси

Нюкасъл поднесе изненада още в първия мач от 10-ия кръг на Премиършип, след като на "Спортс Директ Арина" измъкна победа с 2:0 срещу кандидат-шампиона Челси.

В дъждовния английски следобед лондончани могат да се сърдят единствено на себе си, след като първият гол падна след центриране от пряк свободен удар, а Гуфран беше изпуснат от защитата за гола в 64'. Реми пък направи 2:0 в 89'.

Ето'о пък се превърна в големия грешник, след като влезе като резерва и изпусна две положения на не повече от 3 метра от вратата. При единия случай обаче съдията сбърка, тъй като Мбива игра с ръка - макар и неумишлено, той парира голов удар. Освен него Азар и Шурле също изпуснаха страхотни положения преди гола на Реми.

4040409

"Сините" записаха втора загуба в първенството като гост и остават на 3-о място с актив от 20 точки. Те изостават от Арсенал на 2 точки, като лондонският съперник играе с Ливърпул по-късно днес. Нюкасъл пък се изкачи до 9-о място с актив от 14 точки.

Първото полувреме не беше сред най-добрите през този сезон в Премиършип, като обилният дъжд на "Спортс Директ Арина" определено наруши качеството на двубоя.

4040412

Все пак в 12' Тим Крул се отчете с решаваща намеса, след като при центриране на Мата от корнер Тери успя да играе с глава, но вратарят спаси. Последва задна ножица на Иванович, но ударът му кацна на горната греда след рикошет.

Лондончани се опитаха да натиснат противника си, но положенията пред която и да е от вратите липсваха, а чак в 36' отново Тери успя да стреля, но Крул беше на мястото си и изби. Минута по-късно и Нюкасъл се отчете с първата си опасност, но Сисоко не успя да оцели вратата - 0:0 на полувремето.

4040411

След почивката "свраките" заиграха далеч по-добре от съперника си и започнаха да редуват интересни атаки. Сисоко беше изведен отлично срещу Чех, но вратарят направи брилянто спасяване и запази вратата си суха. В 59' и Реми пробва късмета си, но стражът отново бе на място.

По-добрата игра на Нюкасъл даде резултат, след като в 67' Кабай центрира отдясно към далечната греда, където Гуфран успя да изпревари Иванович и с летящ плонж парира Чех - 1:0 за домакините. Минути по-късно отлична атака завърши с извеждащ пас за Реми, но в последния момент Луис се намеси и успя да изчисти топката.

4040409

Ето'о, който смени слабия днес Мата, можеше да отбележи, след като беше изведен в 74' в наказателното поле, но с ръка Анита блокира удара му. Дузпа обаче не последва, а само корнер. Няколко минути по-късно Крул спаси мощен удар на Вилиан, а при добавката на Ето'о Дебюши изби на метър от голлинията. В 80' удар на Шурле мина встрани от вратата.

Азар получи отлична топка в наказателното поле в 85', но диагоналният му удар не намери целта. Всичко в срещата пък беше решено в 89', когато Обертан и Анита комбинираха атлично, а холандецът се измъкна от защитата, комбинира с Реми и френският нападател с помощта на страничния стълб оформи крайното 2:0.