Тежка загуба за Филипова и Ненова в Шампионската лига

снимка: cev.lu

Отборът на Локомотив Баку записа тежка загуба с 0-3 (20-25; 21-25; 22-25) гейма при визитата си на Азерейл Баку в първия сблъсък от 1/6 плейофите на Шампионската лига.

За гостенките като титуляри започнаха българките Диана Ненова и Мария Филипова. Разпределителката на националния ни отбор направи силен мач и завърши с най-висока статистическа оценка за своя тим, след като отбеляза две точки - една в атака и една на сервис. Либерото Филипова посрещна 27 топки и приключи с 67% добро и 56% перфектно посрещане.

Най-резултатна за Локо бе чешката машина Анета Хавличкова, която наниза цели 18 точки. За домакините феноменален мач изигра американката Мегън Ходж, която заби уникалните 25 пункта, а холандската красавица Манон Флиър реализира още 14.

Реваншът е на 23 януари и отново е в Баку, но този път символен домакин ще бъде Локомотив, който ако спечели, ще се добере до „златен гейм", победителят от който ще вземе визи за следващата фаза.