Тежка съдийска тесла едва не докара инфаркт на Конте

Андре Маринър отново се забърка в големи неприятности в двубой на Члеси. "Сините" не успяха да победят като гост Суонси (2:2), заради неадекватни решения на съдията. А мениджърът на лондончани Антонио Конте едва не припадна от яд до тъчлинията.

Резултатът откри Диего Коста в 18 минута. През второто полувреме обаче двубоят доста загрубя, а Маринър тотално го изпусна. В 57 минута той отсъди дузпа за Соунси за нарушение на Тибо Куртоа. И звездата на отбора Гилфи Сигурдсон не сбърка.

В 62 минута неадекватният Маринър отново стана център на вниманието, като не отсъди нарушение на Лерой Фер рещу Гари Кейхил, а вместо това холандецът остана сам срещу Куртоа и направи резултата 2:1.

Грешките на съдията продължиха с спорни отсъждания.

Все пак в 81 минута Члеси стигна до равенство след уникален гол на Диего Коста. Нападателят заби страхотна задна ножица от границите на вратарското поле.

Маринър веднъж бе на прага от това да бъде уволнен именно в мач на Челси. В лондонското дерби срещу Арсенал той изгони Киърън Гибс вместо Алекс Окслейд-Чембърлейн. Тогава му се размина и не получи никакво наказание.