Тезджан получи поздравления от Европейската федерация

Продължава отзвукът от страхотната победа на Тезджан Наимова снощи на 60м на Европейското първенство по лека атлетика в зала. Новата европейска шампионка подари златния медал на България навръх националния ни празник.

Европейската федерация по лека атлетика отправи своите поздравления към атлетката ни от официалната си Фейсбук страница.

„Поздравления за Тезджан Наимова от България, която спечели един от най-вълнуващите и впечатляващи финали от Европейското първенство в зала тази година", написаха от федерацията.

В оспорваната конкуренция на финала Тезджан успя да вземе златото с 7,10 секунди, като само на стотни зад нея остана украинката Мария Риемиен. Трета се нареди представителката на Франция Мириам Сумаре с 7,11.

Малко не достигна за медала на другото наше момиче във финала - Ивет Лалова, която със 7, 12 се класира на четвърта позиция.

Това е първият медал от голямо първенство за Наимова, която изтърпя и двегодишно наказание за допинг. Въпреки че не попадаше в сметките за европейската титла, Тезджан прояви характер и показа на всички, че заслужава място сред най-добрите на пистата.