Тевес и Агуеро разпиляха Норич за 6:1

Манчестър Сити разгроми с 6:1 Норич като гост и съкрати разликата с водача в класирането Манчестър Юнайтед на само две точки. За „гражданите" като титуляр за втори пореден път започна Карлос Тевес, който направи хеттрик и вече има четири попадения в последните два мача.

Гостите бяха по-добрият отбор на „Кероу Роуд" и още през първото полувреме поведоха с 2:0 с попадения на Тевес и Серхио Агуеро.

В началото на втората част домакините върнаха едно попадение чрез Андрю Сърман, но двамата аржентинци в атаката на „гражданите" отказаха „канарчетата" с още три гола до края на мача.

В даденото от съдията продължение Адам Джонсън сложи точка на спора и оформи крайното 6:1 в полза на Манчестър Сити.

Победата запази шансовете на Сити да се бори за шампионския трофей във Висшата лига на Англия, докато Норич остана в средата на таблицата с актив от 43 точки и е толкова далеч от зоната на изпадащите, колкото и до местата, даващи право на участие в Европа.

Роберто Манчини бе оставил на резервната скамейка Яя Туре, който пропусна срещата с Уест Бромич, заради контузия в коляното. Марио Балотели пък бе наказан за червения картон, който получи срещу Арсенал.

За Норич срещата пропуснаха Зак Уитбред, Марк Тиърни и Даниел Аяла, които лекуват травми.

Още в самото начало на срещата футболистите на Роберто Манчини показаха, че ще търсят победата на всяка цена и в 4-тата минута можеха да излязат напред в резултата, но центриране на Давид Силва от ъглов удар бе изчистено от голлинията от Брадли Джонсън.

В ответната атака пък удар на Антъни Пилингтън мина близо до гредата на вратата, защитавана от Джо Харт.

В 10-тата минута Карлос Тевес получи жълт картон за симулация, след като падна в наказателното поле на Норич при съприкосновение с Райън Бенет. 8 минути по-късно обаче той откри резултата. Аржентинецът получи добро подаване от Давид Силва и с шут от около 20 метра по диагонала не остави шансове на Джон Руди.

„Гражданите" продължиха да атакуват и само след девет минути Серхио Агуеро направи резултата 2:0 след страхотна комбинация с автора на първото попадение Карлос Тевес. Аржентинецът подаде с пета на своя сънародник в наказателното на домакините и Агуеро с хубав шут прати топката в противниковата мрежа.

Домакините успяха да намалят в 51-та минута. Андрю Сърман се възползва от една грешка на Джо Харт, който не се намеси добре при центриране на Адам Друри и даде надежди на своя тим, че може да направи нещо повече срещу футболистите на Роберто Манчини.

В следващите минути играчите на Норич успяха да създадат няколко положение пред вратата на гостите, но по-опасните ситуации продължаваха да бъдат пред Джон Руди.

Така се стигна до 72-та минута, когато Тевес се възползва от грешка на противниковия страж и с глава внесе спокойствие в редиците на своя тим. Две минути по-късно Агуеро тотално прекърши надеждите на „канарчетата", след като при хубава самостоятелна акция и направи резултата 4:1.

Десет минути преди края на срещата Карлос Тевес оформи своя хеттрик. Аржентиснкият голмайстор овладя едно грешно подаване на Райън Бенет и останал очи в очи с Руди не изпита затруднения да го преодолее за 5:1.

В допълнителното време на срещата Серхио Агуеро и Адам Джонсън треснаха и по една греда, за да дойде втората минута на даденото от рефера продължение, когато именно Джонсън оформи крайния резултат, след хубава комбинация между него, Серхио Агуеро и Гаел Клиши.

С тази победа Манчестър Сити се доближи на две точки от Манчестър Юнайтед, макар „червените дяволи" да имат мач по-малко и показа, че не се е отказал от титлата, въпреки че след поражението от Арсенал преди два кръга мнозина отписаха футболистите на Роберто Манчини.

Въпреки поражението Норич остава на 10-та позиция с актив от 43 точки.