Терзийска - Михайлова и Атанасов - Петров са финалите на сингъл

Джулия Терзийска и Габиела Михайлова ще определят държавната шампионка на България по тенис за девойки до 16 години.

Поставената под номер 3 Терзийска от софийския ТК "Дема" победи с 6:2, 6:2 водачката в схемата Елица Моллова Втората поставена и представителка на домакините от "Спорт Палас" Михайлова пък отстрани съименичката си Стоименова с убедителното 6:1, 6:0 в другия полуфинал на шампионата на открито "Девин Къп".

При юношите големият фаворит за титлата Вилиан Петров ще срещне Петър Атанасов в спора за трофея. Поставеният под номер 2 Петров разби Андрей Алауи с 6:0, 6:3 на полуфиналите, а петият в схемата Атанасов се справи с номер 3 Любомир Лещански с 6:4, 4:6, 6:4. Финалите са утре.

Джулия Терзийска вече си осигури два трофея, след като спечели титлата на двойки и на смесени двойки. Терзийска и Виктория Очева, поставени под номер 4, се наложиха на финала с категоричното 6:0, 6:0 над третите в схемата Анна Велева и Цвета Димитрова.

При смесените двойки тройната шампионка на България в зала тя игра в тандем с Габриел Донев. На финала поставените под номер 1 Терзийска и Донев победиха номер 3 Габриела Михайлова и Александър Начев с 6:2, 6:4.

Шампионите получиха специални призове от генералния спонсор на БФТ и на първенството фирма "Девин". Те имаха още един повод за радост, защото получиха наградите си от легендата на българския футбол Йордан Лечков, информира БТА.