Тервел Пулев ще се боксира на европейското в Самоков

снимка: bgboxing.org

Участникът ни в професионалните серии на АИБА Тервел Пулев ще се боксира на европейското първенство за мъже, на което домакин е Самоков от 6 до 15 август.

Това съобщи главният треньор на националните ни отбори Михаил Таков на пресконференция днес.

Бронзовият медалист от Лондон 2012 Пулев ще се качи на ринга в зала "Арена Самоков" в категория до 91 кг. Той ще се присъедини към лагера на националите ни в понеделник заедно с личния си треньор Борислав Бояджиев. Тервел записа победа и загуба в AIBA Pro Boxing сериите и ще преследва квота за Рио 2016 и в двата формата.

Европейското в Самоков, на което ще участват над 250 боксьори, е квалификация за световното през октомври в Доха. Първите 6 от всяка от 10-те категории ще получат право да боксират в Катар, където пък ще се дават първите при аматьорите визи за Рио. Първите трима в категория от Европейските игри в Баку вече си осигуриха участие в Доха и някои от тях ще пропуснат първенството в Самоков.

От 26 юли до 5 август в Боровец националите ни участват и в международен лагер с заедно с отборите на Турция, Испания, Литва, Латвия и дори на Бразилия, като част от подготовката им за европейското.

"За всеки един треньор е много трудно да държи състезателите в добра форма през цялата година, в която имаме голямо състезание през 2 месеца. Затова, благодарение на усилията на президента на федерацията Красимир Инински, сме поканили в лагера да се включат повечето лични треньори на състезателите", поясни Таков. Той се надява да не отстъпваме от традицията и при третото ни домакинство на континентален шампионат да спечелим медали, както и при предишните.

"След провала на игрите в Баку си взех поука и сега ще гоня титлата. Нищо друго няма да ме задоволи", заяви носителят на купа "Странджа 2015" Симеон Чамов, който наскоро стана баща на момче.

Своите амбиции за медалите изразиха и съотборниците му Даниел Асенов и Айрин Исметов, които също присъстваха на пресконференцията.