"Териерите" ухапаха Юнайтед за първо поражение, Челси със страхотен обрат

снимка: twitter.com

Хъдърсфийлд нанесе първа загуба на Манчестър Юнайтед този сезон. "Териерите" надвиха с 2:1 "червените дяволи" на своя "Джон Смитс Стейдиъм" в двубой от 9-ия кръг във Висшата лига на Англия. Играчите на Дейвид Вагнер се възползваха от грешките на отбраната на Юнайтед и заслужено се поздравиха с успеха.

В 28-ата минута Аарън Мой се възползва от неточните действия на влезлия като резерва Виктор Линдельоф и разстреля Давид де Хеа, след като испанецът бе отразил опасен удар преди това. Само 5 минути по-късно шокът за играчите на Жозе Моуриньо бе пълен. В 33-ата вратарят Йонас Льосъл изрита топката напред, където Линдельоф трябваше да я изчисти безпроблемно, но шведът я пропусна. От това се възползва Лоран Депоатър. Той открадна кълбото, мина покрай Де Хеа и завърши хладнокръвно за 2:0.

Чак в 78-ата минута Маркъс Рашфорд върна надеждите на "червените дяволи" чрез гол с глава след центриране на Ромелу Лукаку. Юнайтед затегна обръча край вратата на "териерите", но те бяха изключително смели в отбрана и не допуснаха футболистите на Специалния да изравнят.

Така разликата между Юнайтед и лидера Манчестър Сити се увеличи на 5 точки. "Гражданите" надделяха с 3:0 като домакин на Бърнли и вече имат в актива си 25 точки. Хъдърсфийлд е 10-и с 12 пункта.

Челси също бе на път да загуби, но направи феноменален обрат и спечели с 4:2 като домакин на Уотфорд. Педро даде аванс на лондончани, но Абдулайе Дукуре изравни преди почивката. В 49-ата минута Роберто Перейра направи пълен обрат и поведе гостите напред с 2:1. Влезлият като резерва Мичи Батшуай обаче даде тласък за обрат на "сините" от Лондон. Белгиецът вкара в 71-ата минута, за да изравни. В 87-ата Сезар Аспиликуета направи пълен обрат, този път в полза на Челси, а в последната минута отново Батшуай оформи крайното 4:2.