Тери недоволен от трансферната политика на Челси този сезон

галерия:

снимка: Guliver/Getty Images

Капитанът на Челси Джон Тери заяви, че клубът трябва да похарчи повече през летния трансферен прозорец ако иска да свали Манчестър Юнайтед от върха през следващия сезон в Премиършип.


Малкото възраждане в играта на „сините" бе убито след загубата с 2:1 на „Олд Трафорд" през уикенда, която остави играчите на Сър Алекс Фъргюсън само на точка от титлата, като до края на сезона остават две срещи.


Въпреки дошлият за 50 милиона паунда от Ливърпул Фернандо Торес и 25-милионния централен защитник Давид Луис през януари, Карло Анчелоти не успя да намери начин да спечели титла през 2011 година, след като в първия си сезон изведе „лондончани" до дубъл.


Тери, за когото в медиите в Италия се говори, че ще напусне куба през лятото, мисли, че с няколко нови попълнения Челси ще бъде шампион отново.


Пред Chelsea TV, той заяви: "Винаги съм мислел, че трябва да се подсилим по целия терен през лятото. Когато Жозе Моуриньо беше тук имахме много голям състав и страхотни играчи, които могат да се върнат, но това може да доведе финансови проблеми на клуба и тогава играчите няма да са щастливи. Имахме 11-13 играчи, които не взеха участие, но те са страхотни футболисти и ние пропуснахме това."


„Изгубихме много големи играчи тази година и може би се нуждаем от по-голям състав, но това не е грешка на Роман или на клуба. Не мога да опиша с думи това, което той направи за клуба. Много лесно е за нас да кажем, че искаме това или онова. Това са неговите пари, но аз трябва да кажа, че се нуждаем от още играчи," добави Тери.