Тенис спектакъл на втория турнир на сингъл от KAI веригата

снимка: news4000.bg

Вторият турнир на сингъл по тенис за любители от KAI тенис верига се проведе на 11 и 12 юни на кортовете на тенис клуб Пазарджик. Прекрасната база на спортния комплекс предостави 8 корта, на които състезателите демонстрираха уменията си и през двата дни на надпреварата.

68 тенисисти от цялата страна се събраха в Пазарджик, за да определят победителите в шестте възрастови групи (4 за мъже и 2 за жени). Мястото в ранглистата и наградите осигурени от спонсорите на веригата бяха допълнителен стимул за всички да желаят още повече победата.

При мъжете в група 18-35 победител стана Георги Николов, като това е втора турнирна победа за него от началото на сезона.

Мъже 35+, Даниел Желев показа стабилна игра през целия турнир и не даде шанс на конкуренцията, спечелвайки финала с резултат 9:3.

Безспорно много оспорвана беше борбата в групата за мъже 45+. Зрителите се насладиха на някои от най-интересните мачове за уикенда. След като единия 1/2 финал между Владимир Бакрачев и Веселин Киров продължи 165 минути, на финал се изправиха Габор Такач и Веселин Киров. Габор Такач спечели двубоя с безапелационното 9:3 и така завоюва първото място.

При мъжете във възрастова група 55+, победител стана Иван Запрянов, който спечели първото място като загуби само 3 гейма в четирите си изиграни мача в турнира.

В надпреварата за челните места спореха и 9 жени. За радост на зрителите те показаха силна игра и предложиха много интересни мачове. В първата група при дамите първото място зае Мариана Динкова, като не срещна особени трудности в мачовете си.

Втората женска група предложи два мача, които завършиха с тайбрек, което показва колко изравнени бяха възможностите на състезателките. Финалният мач противопостави Елена Андонова и Ивета Стоянова. След близо 1 час игра първото място отиде за Ивета Стоянова, която е и първа в ранглистата при жените.