Тенчо Тенев: Не знам защо играхме така в защита

Старши треньорът на Марек 2010 (Дупница) Тенчо Тенев призна, че неговите футболисти не са имали особени шансове да спечелят, след като са допуснали ранни два гола срещу Лудогорец. Шампионите спечелиха с лекота с 4:0, но домакините изглеждаха прекалено респектирани.

"Загубата е неприятна. Първите два гола решиха мача, а след това Лудогорец играха както си искат, доста по-спокойно контролираха и се видя, че са от друга класа. Ние не отреагирахме както трябва, създадохме само едно добро голово положение в края на първата част. През второто полувреме тези засади, които правихме, не ми харесаха и не ги приемам, не знам защо нашите защитници избраха този начин.

Но играчите на Лудогорец ни надиграха. Нямаше много единоборства, защото и гостите не позволяваха да се стига до това- бързо играха, бързо се движеха, бързо работеха с топката. А и ние няма смисъл да играем само с тази идея, все пак на гостите им предстои два дни по-късно гостуване на Базел в Шампионската лига. Да, бяхме респектирани, но не и уплашени.

Аз съм привърженик на здравата и мъжка игра, но не и на грубата игра. Ако почнем да ритаме, ще кажат: Виж ги тия. Ние ще си гоним нашите цели и това е следващият ни домакински мач с Черно море (Варна). Този мач трябва да го вземем, пък ще видим какво ще се случи после в класиране