Тайсъна загуби финала срещу Мохамед Али

снимка: bgboxing.org

Българският боксьор Даниел Асенов стана европейски вицешампион за младежи в категория до 52 килограма на първенството на Стария континент, което се проведе в зала "Дома спортова" в хърватската столица Загреб.

Даниел Асенов, наричан "Тайсъна от Кукорево", загуби по точки в доста оспорван мач на финала в категория до 52 килограма от Мохамед Али /Англия/, носещ името на легендарния американски боксьор и трикратен световен шампион по бокс за професионалисти в тежка категория Мохамед Али.

"Съдийството беше безогледно, каза за БТА по телефона от Загреб треньорът на българските боксьори Палми Ранчев. "Даниел игра отлично на цялото първенство, а на финала буквално утрепа Мохамед Али, но само съдиите бяха на друго мнение".

На европейското първенство за младежи в Загреб участваха 233 боксьори от 41 страни, но само 12 страни спечелиха медали, сред които е и България. Треньори на младите български боксьори в Загреб бяха Палми Ранчев и Николай Николов.

Италианецът Винченцо Арекиа, който стана европейски шампион в категория до 64 килограма, бе обявен за най-добър боксьор на първенството.