Татко Джокович започна с победа в Париж

Защитаващият титлата си Новак Джокович (Сърбия) се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд с награден фонд 3,45 милиона евро.

Джокович победи Филип Колшрайбер (Германия) с 6:3, 6:4, след като записа 23 печеливши удара. Сърбинът поведе с 5:1 в първия сет и направи пробив в първия гейм на втория, за да победи своя съперник за 85 минути.

"Беше много добър мач, още повече че досега не бях играл в зала тази година", коментира световният номер 1. Това беше първи двубой за сърбина след раждането на сина му. Той спечели двубоя в Париж пред погледа на своите родители.

" Много съм горд, че те са тук, защото те не пътуват често с мен по турнири", каза още Джокович.

Петият в схемата Томаш Бердих (Чехия), шампион от 2005-а година, също продължава напред в турнира след успех над Адриан Манарино (Франция) с 6:4, 6:7(3), 6:2.

Номер 14-Кевин Андерсън наниза 12 аса при успеха си над Сантяго Хиралдо (Колумбия) с 6:4, 7:6(8).