Тампа Бей отложи празненствата във Вашингтон

снимка: ройтерс

Тампа Бей не позволи на Вашингтон да вземе аванс в битката за място в плейофите в Източната конференция, след като го победи с 4:2, информира БТА.

Голмайсторът на отбора Стив Стамкос вкара два гола, като направи 3:2 1:03 минути преди края на мача, но точно минута след изравнителното попадение на гостите, дело на Джейсън Чимера.

На празна врата 2 секунди преди края Стамкос направи крайното 4:2. Другото попадение за Вашингтон вкара Александър Сьомин, а отборът е на 8-о място на Изток с 88 точки, две пред Бъфало и два кръга до края.

За домакините, които имат 81 точки и са още по-надолу в класирането, първите два гола в мача вкараха Теди Пурсел и Виктор Хедман.

Лос Анджелис Кингс е все по-близо до втората титла в дивизията в своята история след победата с 2:0 над предпоследния на Запад Едмънтън.

Кралете имат 93 точки и сензационно оглавяват Тихоокеанската дивизия, с две повече от Финикс. Вратарят им Джонатан Куик спаси 19 удара и регистрира 10 мач без допуснат гол в Лигата изобщо.

Вячеслав Войнов и Дуайт Кинг се разписаха за успеха на тима, който се бори за първи какъвто и да е трофей от 21 години.