Талантът на ЦСКА Теодор Тодоров: Доказахме, че сме най-качественият отбор в България

галерия:

снимка: volleyball.bg

ЦСКА спечели всичко през сезона и се представи достойно в Шампионската лига. Освен старите пушки в отбора блести и едно голобрадо момче - Теодор Тодоров. Блокировачът е считан за най-големия талант в първенството, а според повечето специалисти той със сигурност ще заиграе в чужбина догодина.

 

- Как ще коментирате изминалия сезон?

 

- Спечелихме всичко възможно тази година и се чувствам много добре. Свършихме прекрасна работа.

 

- ЦСКА доминира тотално. Толкова ли е голяма разликата в класите между вас и останалите?

 

- Чак толкова огромна - не. Просто показахме, че сме най-качественият отбор в България.

 

- Как виждате равнището на първенството? По-силно ли е от миналата година?

 

- Според мен всички отбори са малко по-зле. Може би само ние запазихме доброто ниво. Имаше повече млади състезатели.

 

- Играч на Левски стана MVP. Изненада ли е това?

 

- Няма проблем, че е играч на Левски. Наистина не е важно от кой отбор е Александър Симеонов. Според мен обаче наградата трябваше да бъде за Ивайло Стефанов и то не защото е от ЦСКА.

 

- Мислите ли за трансфер в чужбина? Има ли оферти?

 

- Не. Засега поне няма. Ще чакаме да дойде нещо през лятото.

 

- Къде искате да играете?

 

- В ЦСКА се чувствам добре, но бих играл и в Италия или Русия.

 

- Отното сте в националния отбор, но миналата година не получихте много шансове. С каква нагласа сте сега?

 

- Надявам се да бъде различно, да поиграя малко, за да мога да натрупам опит и да подобря играта си.

 

- Силвано Пранди се изказа изключително ласкаво за вас. Говорихте ли с него?

 

- Не. Видях го на загрявката преди полуфинала с Левски и само се поздравихме.


- По-успешна ли ще е тази година за националния?

 

- Дано, както ми е тръгнало с ЦСКА, така да бъде и с националния.

 

- Как избрахте волейбола? Доколкото знаем, преди сте били лекоатлет.

 

- Не. Никога не съм се занимавал с други спортове. Волейболът ми е първият спорт. Не знам откъде е тази информация, че преди съм тренирал скок на височина и въобще лека атлетика. Още от гимназията се занимавам с волейбол. Учителят ми по физическо ме убеждаваше цяла година и накрая се навих да започна с юношите на Монтана.

 

- Наскоро се разбра, че с отскок стигате 380 см. Това дар от Бога ли е, или плод на някакви специални тренировки?

 

- Не правя нищо специално. Тренирам усърдно и толкова.

 

- С какво се занимавате в свободното време?

 

- Напоследък заради многото мачове гледам да почивам повече. Иначе излизам с приятелката си, с приятели.


- Разкажете повече за приятелката.

 

- Казва се Каролина. Тя също е волейболистка. Беше една година във Франция. Миналия сезон игра в Локомотив (Сф), а този - в Славия. Играе плажен волейбол. Сега обаче има малко проблеми с рамото и кара по-лекичко.

 

- Ходите ли си в Монтана?

 

- Тази година съм се прибирал 1 или 2 пъти. Няма кога.