Таланти на Ботев представят България на световното за юноши

Ботев спечели турнира SKF Meet The World за набор 2004 в Сопот. Във финала "канарчетата" надиграха тотално Черно море и победиха с 2:0. триумфът дава право на младите "канарчета" да представят българия на най-престижния турнир в света за юноши - Gothia Cup. Ина1е казано - на световното за деца в тази възраст.

С днешната победа "жълто-черните" продължиха великолепното си представяне на турнира. Във всичките си срещи от надпреварата ботевистите записаха 4 победи, 0 равенства и не бяха победени, а освен това реализираха 13 гола и не допуснаха нито едно попадение във вратата си.

Във финала с "моряците" отборът от Пловдив стоеше много по-добре на терена, въпреки че двата тима бяха максимално затруднени от тежкото време. "Жълто-черните" доминираха през всичките 60 минути, а "зелено-белите" не стигнаха до нито една голова опасност.

Още във втората минута "канарчетата" откриха резултата. Иван Аврамов центрира от свободен удар, топката бе насочена към вратата и стражът на варненци се намеси неубедително, а кълбото влетя в мрежата за 1:0.

В 11-ата минута "жълто-черните" в голяма степен решиха всичко с втори гол, дошъл след перфектно заучено изпълнение на свободен удар. Иван Аврамов застана зад топката на 20 метра от вратата и пусна пас по земя към Иван Иванов, който отблизо разстреля вратаря за 2:0.

В 20-ата минута Никола Илиев отправи удар от близка дистанция, който рикошира в тялото на защитник. До края на първата част интересните ситуации липсваха.

След почивката пловдивчани имаха траен контрол върху топката, а отборът на Черно море разчиташе на изсипани топки, които не представляваха затруднение за отбраната на Ботев. "Жълто-черните" не рискуваха излишно и правиха многоходови акции, но до чисто голово положение така и не се стигна и голове през вторите 30 минути не паднаха.

В крайното класиране на третото място се класира отборът на ЦСКА-София, а четвърти останаха момчетата от Берое. На следващите места в ранглистата останаха Лудогорец, Локомотив (Пловдив), Славия и Металик (Сопот).

Освен Купата за първото място, "жълто-черните" шампиони спечелиха и две индивидуални отличия - за най-добър защитник бе избран Иван Иванов, а голмайстор на турнира стана Никола Илиев. С първото място на турнира в Сопот "канарчетата" ще представят България на най-големия юношески турнир в света - Gothia Cup, който ще се проведе през това лято в Швеция.

С постигнатата победа школата на Ботев спечели втори значим трофей само в рамките на 7 дни. На 25-ти април "канарчетата" от набор 2002 грабнаха Купата на БФС след победа с 2:1 над Левски.