Талант №1 на България поласкан да заиграе в един отбор с Бербатов

"За мен ще е огромно удоволствие да заиграя в един отбор с Димитър Бербатов, призна звездата на Литекс Симеон Славчев, по повод появилите се информации, че към него има интерес от Монако.

"Не всеки може да се похвали с това. Все пак той е много класен футболист. Играя с фантазия. За мен ще е огромно удоволствие", коментира халфът на "оранжевите" в интервю за БТА.

Славчев заяви, че след последните два мача на Литекс за този сезон ще разкрие дали ще остане в Ловеч и къде ще продължи кариерата си, като по този начин намекна, че най-вероятно ще поеме към чужбина.

Той призна, че шумотевицата около евентуален негов трансфер в чужбина в началото му е повлияла зле, но вече и стъпил здраво на земята и от няколко в мача смята, че играе много добре с изключение на последния срещу Ботев.

Славчев заяви още, че въпреки гола който отбеляза при победата над Ботев не е доволен от собственото си представяне през второто полувреме от мача. Както е известно, вчера ловчанлии спечелиха с 3:0 и отново се доближиха на 1 точка от 2-ия ЦСКА. Със сигурност обаче тимът на Литекс си гарантира поне медал.

"Първото полувреме играхме много качествено, но през второто резултата ни отпусна и не играхме толкова качествено, колкото аз бих желал.. слабо второ полувреме... И за себе си давам слаба оценка".

Славчев добави, че отбора е изпълнил целта си този сезон, но футболистите са имали по-големи амбиции за нещо по-значимо от класиране за евротурнирите и място в тройката.

"Всяка вечер се питам, защо паднахме там, защо загубихме точка. Ще видим какво ще стане през лятото и следващия сезон ще гоним по-големи успехи", допълни Славчев и беше категоричен, че Литекс има потенциал да направи нещо значимо в евротурнирите през следващия сезон.