Сюрпризи на Световното по волей! Италия и Русия бяха унижени

Сърбия доказа, че е световна сила в отборните спортове и продължава да гази на финалите на световното първенство по волейбол. "Плавите" изненадващо победиха без проблем домакините от Италия, водени от Джанлоренцо Бленджини, с 3:0 (25:15, 25:20, 25:18) в мач от група J, изигран в зала "Пала Алпитур" в Торино късно снощи.

Топреализатор бе Александар Атанасийевич с 19 точки (3 блокади), Урош Ковачевич, Марко Ивович и Сречко Лисинац добавиха по 10 точки. За "скуадра" Даниеле Мацоне приключи също с 10 точки (5 блокади).

Днес Сърбия излиза срещу Полша, а италианците почиват. Последния мач от групата е в петък, когато "адзурите" срещат "Дружина Полска".

Малко преди мача на Италия със Сърбия в Торино се игра и друга среща. В нея фаворитът Русия поведе с 2:0 гейма срещу Бразилия. После обаче южноамериканците сътвориха сензационен обрат и биха с 3:2 гейма в двубой от група I. Така шансовете на волейболистите на Сергей Шляпников за финал значително намаляват въпреки първоначалните прогнози.

Най-резултатен за южноамериканците бе Уолъс де Соуса с 22 точки (1 блокада, 2 аса), 15 добави Луис Фелипе Фонтелес (2 блокади). За руснаците капитанът Дмитрий Волков приключи с 23 точки (1 блокада, 3 аса), с 19 точки се разписа Максим Михайлов (1 блокада, 3 аса).

Днес бразилците почиват, а Русия се изправя срещу непобедения до момента отбор на САЩ, който вече веднъж се справи с този съперник в груповата фаза.