„Свраките“ стигнаха само до равен срещу Саутхямптън

Отборите на Нюкасъл и Саутхямптън завършиха наравно 1:1 в мач от 17-ия кръг на английската Висша лига.

Попадението за „свраките“ отбеляза Йоан Гуфран ('17), а точен за тима на Маурисио Почетино бе Джей Родригес ('68).

Със спечелената точка и двата отбора запазват позициите си във временното класиране. Нюкасъл е 7-и със спечелени 27 точки, докато „светците“ са на 8-а позиция с три по-малко.

Нюкасъл пък е вече пети мач без загуба на "Сейнт Джеймсис Парк" в двубоите във Висшата лига, докато падането на Саутхямптън продължава, като тимът няма успех от пет двубоя.

В 13-ата минута пропусна страхотно положение пред вратата, пазена от Пауло Гацанига. Йоан Гуфран центрира към Реми, но ударът на последния бе отбит от голлинията от Чеймбърс.

Все пак в '27 “свраките“ поведоха в резултата, след като Йоан Гуфран от близко разстояние прати топката във вратата на „светците“.

До края на първото полувреме възпитаниците на Алън Пардю получиха още няколко възможности да отбележат, но това така и не се случи и двата отбора се оттеглиха при минимална преднина за домакините.

Десет минути след подновяването на играта Реми стреля опасно от воле но Гацанига бе на място и успя да отрази опасността.

В '58 пък Шоа Амеоби бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава не намери рамката на вратата.

В следващите минути Саутхямптън бе близо до изравняване, но пропуски направиха Адам Лалана и Стив Дейвис. „Светците“ все пак успяха да възстановят статуквото в 68-ата минута, като автор на попадението бе Джей Родригес.

В следващите минути тимът на Саутхямптън се активизира още повече, но удар на голмайстора Родригес след центиране от корнер попадна право в ръцете на Тим Крул.

Пауло Гацанига пък бе на път на подари победата за „свраките“, но от негова грешка не успя да се възползва нападателят Лоик Реми.