Свободното, "синьо" падане продължи и в Пловдив

Ботев (Пловдив) подчини много лесно Левски, като в мач от 8-ия кръг на първата седмѝца на А група стигна до 2:0, а изпусна и разгром над "сините".

Първото полувреме беше изпълнено с грубости и много малко футбол, но с единственото добро положение в 45-те минути в Пловдив Куртеан отбеляза след колективна грешка в защитата на Левски.

Играта се изостри след почивката, като Ботев изпусна няколко уникални шанса, открили се пред Хамза и Дуре, докато Ларсен Туре затвърди много слабата си форма, изпускайки сам срещу вратаря в началото на полувремето. Цветков все пак в 89' вкара за крайното 2:0.

Така Левски изравни антирекорда си от 4 поредни загуби в първенството, който преди това беше поставен през далечния вече сезон 1959/60. В следващия мач пък „сините“ играят с Локомотив (Пловдив), а при загуба, ще бъде поставен нов „рекорд“.

В същото време се стопиха и надеждите на най-върлите „сини“ фенове за Европа, като отборът изостава на цели 11 точки от третото място, като има актив от 53 точки. Ботев в същото време е убедително на 4-о място с 4 пункта пред Левски.

Станимир Стоилов не изненада със стартовия си състав, като остави на пейката Мариян Огнянов и Ромарио Кортзорг, докато Хамза и Дуре отново поведоха нападението на „канарчетата“.

В Левски обаче бяха направени много промени. Ларсен Туре отново почна титуляр, но Валери Божинов остана на пейката за сметка на Цветан Генков. Мюлдер почна в центъра на защитата, а Мисяк, Цонев и Орачев бяха в стартовия състав на Елин Топузаков.

В първите минути "сините" играчи действаха неубедително в защита и се стигна до няколко опасни пробива на Вандер и Дуре. В 7' пък Блажевич излезе решително и с шпагат блокира връхлитащия Хамза.

Левски отговори с няколко центрирания от статични положения, но и в двата случая Стаховяк се намеси убедително и боксира. Като цяло обаче положенията в началните минути липсваха.

4082264

Освен това играта беше изключително накъсана, като Цветан Кръстве раздаде четири жълти картона още преди изтичането на първите 30 минути - три за Левски (Туре, Старокин и Димов) и един за Ботев (Спрокел).

В 34' пък се наложи принудителна смяна в състава на Левски, след като Мики Орачев получи разтежение. Неговото място бе заето от португалеца Рикардо Нунеш, който изненадващо не беше сред титулярите.

4082254

5 минути по-късно дойде и най-опасният удар в мача, след като Кортеан получи на 20 метра от вратата и пробва силен удар, но топката профуча на около половин метър от напречната греда.

Първата реална опасност обаче се превърна в гол във вратата на Левски. В 42' Дуре се откъсна по левия фланг и пусна извеждащ пас за Хамза. Нападателят се забави и беше блокиран от Блажевич, но там Нунеш попречи на вратарят да улови, а Хамза чукна топката за Кортеан - удар и 1:0 за "канарчетата".

4082252

През втората част Левски излезе напълно мобилизиран да търси изравняване и в 55' това можеше да стане факт. Туре и Гаджев комбинираха отлично помежду си и тъмнокожият футболист изкочи сам срещу Стаховяк. За пореден път обаче той разочарова и, подобно на мачовете с Литекс и ЦСКА, изпусна сам срещу противниковия страж.

Ботев можеше да реши всички в мач две минути по-късно, когато след центриране от корнер Хамза остана абсолютно сам на 3 метра от вратата, но ударът му с глава беше много неточен.

4082261

Последваха още няколко пропуска пред "синята" врата, а най-фрапантен такъв направи Дуре. Той беше изведен отдясно в наказателното поле, с превъзходен финт "литна" Мюлдер, но останал сам срещу Блажевич стреля много, много неточно.

Пред резервата Валери Божинов се откри също отличен шанс. Той игра на двойно подаване с Радослав Цонев, но останал сам срещу вратаря стреля над вратата на домакините в 77'.

В самия край на мача "канарчетата" убиха и последните надежди на "сините", след като Димов увисна при дълго подаване за Дуре, а нападателят намери резервата Иван Цветков, който наказа бившия си тим с гол в 89', оформяйки крайното 2:0. В добавеното време Дуре изпусна сам срещу вратаря и не успя да стигне до класически резултат.