Световният шампион Испания разгроми САЩ с 4:0 в контролна среща

снимка: AP

Световният шампион Испания разгроми САЩ с 4:0 в контролна среща, която се игра на стадиона във Фоксбъро (Масачузец).

Два гола за победителните в последния Мондиал вкара Санти Касорла, по едно попадение добавиха Алваро Негредо и Фернандо Торес, уточнява БТА.

Старши треньорът на американците Боб Брадли остави голяма част от титулярите си на резервната скамейка, което се оказа доста неудачен експеримент. Испанците поведоха още до почивката с 3:0 пред 64 121 зрители, като освен трите попадения едно на Давид Вия беше отменено заради засада, а Негредо улучи и горната греда.

Касорла откри резултата в 28-ата минута след пас в центъра на наказателното поле на Давид Силва. Само четири минути след това Негредо удвои преднината на Испания, а Касорла добави третото попадение след подавания между Силва и Негредо.

След почивката за САЩ се появиха Клинт Демпси, Майкъл Брадли и опитният защитник Стив Черундоло и ситуацията малко се подобри в техните редици. Борха Валеро обаче даде отново пас през центъра на защитата и намери Торес, който излезе сам срещу вратаря Тим Хауърд и не сгреши.

Във вторник отборът на САЩ стартира турнира КОНКАКАФ Голд къп срещу отбора на Канада, а в същия ден Испания ще играе контролна среща във Венецуела.