Световният номер 70 шокира Федерер в Шанхай

Защитаващият титлата си от миналата година Роджър Федерер отпадна още във втория кръг на турнира от сериите Мастърс в Шанхай, след като загуби от Алберт Рамос-Винолас с 6-7(4), 6-2, 3-6.

34-годишният швейцарец, който прави отличен сезон до момента, не се представи на ниво днес и допусна шокиращо поражение.

70-ят в света Рамос, който премина квалификациите, за да стигне до основната схема, все оспорвания първи сет след тайбрек.

Във втората част Федерер отговори подобаващо и постигна два пробива, за да изравни резултата. В решаващия сет обаче бившият номер 1 в света отново не бе пределно концентриран и допусна един пробив, което бе достатъчно за неговия съперник да затвори мача след 2 часа и 5 минути игра.

По този начин Федерер ще изгуби доста точки от актива си за световната ранглиста, докато Рамос постигна първа победа над тенисист от топ 10 в кариерата си и ще срещне Жо-Вилфред Цонга или Виктор Естрея Бургос на 1/8-финалите. /БГНЕС