Световната рекордьорка над всички на 3000 метра

Световната рекордьорка Гензебе Дибаба от Етиопия спечели титлата на 3000 метра на Световното първенство първенство по лека атлетика в зала в полския град Сопот.

Дибаба измина дистанцията за 8:55.04 минути. Тя е световна шампионка от 1500 метра от преди две години в Истанбул. Етиопката поведе убедително в средата на дистанцията.

Втора остана защитаващата титлата си Хелън Онсандо Обири (Кения) с 8:57.72 минути. Трета се нареди Мириам Юсуф Джамал от Бахрейн с 8:59.16 минути.

Дибаба постави световни рекорди на 1500 и на 3000 метра тази зима, но в Сопот стартира само на дългата дистанция.

Омо Осагей от САЩ триумфира в спринта на 60 метра с препятствия на Световното първенство по лека атлетика в зала в полския град Сопот.

25-годишният Осагей стигна до златото при дебютното си участие на голям шампионат с изравнен най-добър резултат в света за сезона от 7.45 секунди на финала.

Французинът и лидер в ранглистата за годината Паскал Мартино-Лагард остана втори със 7.46 секунди.

Така той прогресира с една позиция в сравнение със световния шампионат на закрито отпреди две години в Истанбул. Трети завърши друг французин Гарфийлд Дариан с най-добър личен резултат от 7.47 секунди, посочва БТА.