Световната номер 1 отпадна от Уимбълдън

Номер 1 в света Каролине Возняцки отпадна в четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. 20-годишната Возняцки наниза 10 аса, но загуби от 24-ата в схемата Доминика Цибулкова (Словакия) с 6:1, 6:7(5), 5:7 след 2:35 часа игра.

Датчанката взе първия сет само за 24 минути, но след това играта стана равностойна и Цибулкова показа по-здрави нерви в решителните моменти. Втората част премина без пробиви, а в тайбрека състезателката от Словакия спечели със 7:5 точки. Решаващият трети сет започна с пробив за Возняцки, но Цибулкова бързо обърна до 2:1.

Последва нова размяна на пробиви, след което резултатът се движеше гейм за гейм до 5:5. Словачката отново проби за 6:5, след което затвори мача при собственото си подаване и за първи път в кариерата си ще играе на четвъртфинал на "Уимбълдън".

Возняцки пък за трета поредна година отпадна в четвъртия кръг и никога досега не е преминавала тази фаза на турнира. Цибулкова, която завърши с 44 печеливши удара, ще срещне шампионката от 2004 година и номер 5 в схемата Мария Шарапова (Русия) за място на полуфиналите.