Светкавица победи Спартак Варна в контрола

Спартак /Варна/ загуби първата си контрола от Светкавица с 0:1. Единственото попадение вкара дошлият на проби в Светкавица от Асеновец Халил Реджеб в самия край на двубоя.

През първата част гостите бяха по-активният отбор, но Спартак създаде по-чистите голови положения. Най-красивото и чисто положение бе в 12-та минута когато Ерхан Мехмед стреля към вратата на Светкавица със задна ножица, но право в ръцете на вратаря.

В началото на втората част в 59-та минута вратарят на домакините спаси сигурен гол за гостите след опасно изпълнен пряк свободен удар от Тихомир Кънев. В ответната атака Славомир Събков можеше да отбележи гол за домакините, но след удара му топката мина на сантиметри в аут. В 85-та минута гостите уцелиха гредата след отлично изпълнен пряк свободен удар от Тихомир Кънев. В 89-та минута Халил Реджеб се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Спартак и вкара победния гол. Следващата проверка на Спартак е на 18 юли в Бургас срещу Черноморец.