Светкавица измъкна точка при гостуването си на Монтана

Монтана и Светкавица завършиха 0:0 в последния мач от 12-ия кръг на А група. Двата отбора не показаха особени футболни достойнства, но гостите от Търговище могат да съжаляват, че не стигнаха до историческата си първа победа в елита.

През първото полувреме домакините имаха териториално предимство, но така и не успяха да застрашат сериозно вратата на Иван Георгиев. Малко преди почивката при контраатака на гостите Тихомир Кънев се озова сам срещу Христо Иванов, но се засуети и топката му беше избита в ъглов удар.

След почивката играта продължи да бъде на посредствено ниво с много грешки, но отново възпитаниците на Никола Спасов бяха по-близо до попадение. В 64-ата минута футболистите на Светкавица пропуснаха страхотна възможност. При контраатака Игнат Дамянов нахлу мощно от дясно, влезе в наказателното поле, финтира защитник и шутира по тревата от 12-13 метра. Христо Иванов изби с крак, а при добавката Кънев стреля слабо и вратарят на домакините успя да улови.

Десет минути по-късно гостите от Търговище отново стигнаха до добро положение. Опитът за удар на Славчо Шоколаров по диагонала от десния ъгъл на наказателното поле не се получи, но топката отиде към Дамянов, който засече от движение от 7-8 метра, но над целта.

Така двубоят завърши без голове. Светкавица взе втора точка в А група, но остана на последното място. Монтана, който има само една победа в последните си седем мача, пък запази десетата си позиция с 13 точки.