"Свети Алексис" спаси Арсенал срещу "светците" (ВИДЕО)

Алексис Санчес отново се превърна в герой за своя Арсенал, който записа драматичен успех с 1:0 над Саутхямптън в един от най-интригуващите двубои от междинния 14-и кръг на английската Висша лига.

Чилиецът отбеляза победното попадение за лондончани минута преди края на редовното време, оползотворявайки отлична асистенция на Аарън Рамзи. Преди това стражът на "светците" Фрейзър Форстър бе отчаял трибуните, осъществявайки няколко брилянтни спасявания на своята врата.

Саутхямптън трябваше да доиграе двубоя и с човек по-малко на терена, след като Тоби Алдервейрелд получи травма седем минути преди края, а Роналд Куман нямаше право на повече смени.

Арсенал записа едва втора "суха" мрежа на "Емиратс" от началото на сезона, докато въпреки поражението, Саутхямптън остава отборът с най-добра защита в английския елит. Футболистите на Роналд Куман са допуснали едва десет попадения от началото на кампанията.

Така Арсенал записа шести успех от началото на сезона, приближавайки се на две точки зад Манчестър Юнайтед и Топ 4 на шестото място във временното класиране. "Артилеристите" събраха актив от 23 пункта. Саутхямптън пък остава на трета позиция във временното класиране с актив от 26 точки.

Арсен Венгер пък записа едва втори спечелен мач срещу Роналд Куман до момента. Това бе осми двубой между двамата мениджъри до момента, като и двамата вече си поделят по два успеха. Четири пъти мачовете помежду им са завършвали наравно.

Мениджърът на домакините Арсен Венгер разчиташе на Дани Уелбек на върха на атаката, докато Оливие Жиру стартира срещата от резервната скамейка. Аарън Рамзи и Матийо Фламини стартираха в средата на терена, докато Санти Касорла, Алексис Санчес и Алекс Окслейд-Чембърлейн трябваше да подпомагат централния нападател на „топчиите“. Начо Монреал, Пер Мертезакер, Лоран Косиелни и Калъм Чембърс започнаха в защита пред вратаря Дамиан Мартинес.

Италианският национал Грациано Пеле отново оглави атаката на „светците“, подкрепян активно от Душан Тадич и Шейн Лонг. Стивън Дейвис, Виктор Уанияма и Джак Корк пък стартираха във формацията 4-3-3 на мениджъра Роналд Куман. Още след половин час игра обаче холандецът трябваше да прави промени, тъй като Джак Корк напусна принудително и бе заменен от Мая Йошида.

4126796

Първата възможност за отбелязване на гол стана факт пред вратата на гостите, като още в 7' Арсенал създаде ситуация в своя полза. Санти Касорла бе намерен от Алексис, като испанецът от своя страна комбинира с Дани Уелбек. Нападателят изпревари вратаря Фрейзър Форстър, но от труден ъгъл прати топката във външната страна на мрежата.

В 15' дойде ред и на „светците“ да покажат зъби в предни позиции. Грациано Пеле разигра двойно подаване с Тадич и опита да отбележи от голова позиция, но изпращайки топката над напречната греда на вратата.

4126800

Десет минути по-късно събитията отново се пренесоха пред вратата на Саутхямптън, а Фрейзър Форстър бе принуден да отразява изстрел на Окслейд-Чембърлейн. В 35' отново „артилеристите“ се оказаха по-опасният тим в атака, но Дани Уелбек не успя да засече в очертанията центриране на Окслейд-Чембърлейн.

Постепенно се стигна до добавеното време на срещата, когато Арсенал като по чудо не излезе напред в резултата. Санти Касорла центрира отлично топката от статично положение, а Дани Уелбек отклони кълбото с глава. Нападателят на домакините вече се виждаше голмайстор в срещата, преди Фрейзър Форстър да отрази с впечатляващ рефлекс, запазвайки двете нули на таблото.

Втората част на „Емиратс“ стартира с активна игра на „светците“, които на няколко пъти атакуваха опасно пазената от Дамиан Мартинес врата. Футболистите на Куман обаче не бяха концентрирани във финалната фаза на своята атака, не успявайки да стигнат до добър шанс за отбелязване на гол.

В 62' се стигна до втори неприятен момент за Роналд Куман, който трябваше да извърши и втора принудителна смяна от началото на срещата. Този път травма получи Душан Тадич, като сърбинът бе заменен от Садио Мане. Малко след това Арсен Венгер погледна и към своята резервна скамейка, а Оливие Жиру зае мястото на Окслейд-Чембърлейн, присъединявайки се към Дани Уелбек в атаката на тима.

4126801

Повишеният натиск на Арсенал започна да води и до шансове пред вратата на Саутхямптън, като в 67' Фрейзър Форстър отново бе принуден да се намесва след изстрел на влезлия в игра Оливие Жиру.

Две минути по-късно отново бившият вратар на Селтик изуми трибуните на "Емиратс". Английският национал първо успя да парира изстрел в очертанията на Дани Уелбек, а после стори това и при добавката на Жиру, лишавайки Арсенал от откриване на резултата.

Вечерта на "Емиратс" продължи да се развива кошмарно за Роналд Куман, чийто отбор остана с човек по-малко на терена седем минути преди края. Белгийският национал Тоби Алдервейрелд получи травма в бедрото и нямаше как да продължи, а Куман вече бе изчерпал правото си на три смени. Това остави "светците" и с човек по-малко до края на двубоя.

Вече и с човек повече на терена, Арсенал нямаше друга опция, освен да търси пълния комплект от три точки. В 87' Фрейзър Форстър за пореден път се намеси феноменално, отразявайки изстрел с глава на Оливие Жиру. Английският национал обаче остана безпомощен две минути по-късно, когато "топчиите" все пак стигнаха до така ценния първи гол. Аарън Рамзи блесна с асистенция и намери Алексис Санчес на чиста позиция, а чилиецът нямаше как да сбърка, "взривявайки" трибуните на "Емиратс" и вкарвайки за крайното 1:0 в полза на Арсенал.

До края на срещата Арсенал можеше да отбележи и втори гол, но и този път Фрейзър Форстър се намеси, отразявайки изстрел на Аарън Рамзи.