"Светците" в топ 3 след бой над Берба и компания

Димитър Бербатов и Фулъм не се оказаха сериозно препятствие за летящия високо Саутхямптън, като възпитаниците на Покетино стигнаха до лесно 2:0 срещу "котиджърс".

20 минути след първия съдийски сигнал националът Ламбърт откри резултата в полза на изненадата през този сезон, а в 43' Родригес уби и без това ниската интрига в срещата.

Диммитър Бербатов остана на терена 90 минути, като единствен той се опитваше да разнообразява играта на своите в нападение, но не получи достатъчно помощ, а и често беше изолиран от играта.

"Светците" пък продължиха да впечатляват с играта си, като спечелиха срещата доста рутинно и без да блестят. Това им гарантира място в топ 3 за сега, като тимът има 18 точки - само 4 по-малко от лидера Арсенал. Фулъм пък остана на 13-о място с 10 пункта.

От самото начало домакините поеха инициативата и още в 5' можеха да отбележат. Лалана отне топката от Сендерос и центрира, но Стекеленбург успя да избие центрирането. Последва удар на Шидерлин, който беше избит от голлинията от Аморебиета.

По-добрата игра на "светците" продължи и логично се стигна до 20', с която те откриха резултата. След центриране от корнер Сидуел не успя да се намеси добре, а Ламбърт оставен непокрит на далечната греда успя да засече - 1:0.

Добрите действия на домакините не спряха до тук, като след гола се разигра Джей Родригес, който на два пъти беше париран от Стекеленбург.

Третият му опит обаче се оказа на късмет, като в 43' Лалана намери по отличен начин Ламбърт във вратарското поле. Английският национал прати топката успоредно на голлинията, а Родригес я засече за 2:0.

През втората част Саутхямптън умело задържа аванса си, като на няколко пъти можеше да направи резултата класически, но Лалана и Уорд-Праус изпуснаха най-добрите положения за своя отбор.

Фулъм опита да се върне в мача, но Димитър Бербатов не получи особена подкрепа от другите нападатели в лицето на Бент и Руис, които след много безлична игра бяха заменени. В края на мача и Бербатов се умори, а гостите така и не стигнаха до чисто положение в целия двубой.