Светците наказаха слабаците от Лестър

снимка: twitter / premier league

Саутхямптън разгроми Лестър с 3:0 в мач от 22-я кръг на Висшата лига. "Светците" тотално надиграха шампионите и заслужено взеха трите точки.

Джеймс Уорд-Проус вкара първото попадение в 26-ата минута, а 13 по-късно Джей Родригес направи резултата 2:0. През второто полувреме Лестър се спаси от това да не загуби мача с двуцифрен резултат.

В края на мача капитанът на "лисиците" си отбеляза автогол, но съдиите счетоха, че с топката е играл играч на Саутхямптън и отмениха попадението заради засада. В 85-ата минута Морган отново бе замесен в тежка ситуация за своя отбор, като извърши нарушение в наказателното поле и Душан Тадич закова топката от бялата точка за 3:0.

Светците са на 11-ото място с актив от 27 точки, а Лестър има 21 точки и е на 15-ата позиция.