Сушата няма край - ЦСКА пак забрави как се вкарва (ВИДЕО)

ЦСКА вече близо 620 минути няма гол в А група, след като „червената суша“ продължи и при домакинството на Ботев (Пловдив) в първи мач от програмата на третия плейофен кръг в първата шестица.

Срещата на стадион „Българска армия“ завърши 0:0, като гостите играха около 40 минути с човек по-малко след изгонването на Даниел Златков за два жълти картона, но дори численото предимство не помогна на ЦСКА да отбележи първи гол през 2015-та година.

Безидейните действия на „армейците“ обричаха акциите им на провал срещу добре организираната защита на Ботев, който можеше и да спечели срещата с опасна контраатака в самия край, при която Цветелин Чунчуков се забави да подаде на непокрития Томаш Иршак.

ЦСКА реално изигра най-силния си двубой след зимната пауза, но отново авангардът разочарова и не можа да намери път към мрежата на Адам Стаховяк – ситуации за това имаше, но без чисто голово положение.

4138047

ЦСКА е с 46 точки на второ място в класирането – пет по-малко от Лудогорец и три повече от Локомотив (София) и Литекс, които все още не са изиграли двубоите си от кръга. Ботев също няма попадение от началото на плейофите и остава на шеста позиция с 38 пункта.

Първият точен удар в срещата дойде още в шестата минута и бе дело на Жоан Фелипе, който от границата на наказателното поле леко вляво пробва късмета си, но Адам Стаховяк отклони встрани, а в последствие Стивън Сънди не можа да продължи акцията. "Червените" бяха по-активни в иначе откритите първи десетина минути и стигнаха до нов изгоден шанс за стрелба в следващата минута, когато Фелипе направи двойно подаване с Орелиен Жоаким и бе спънат пред пеналтерията. Шутът на Неманя Милисавлевич от фаула обаче не доведе до нищо сериозно.

В 11-ата минута след центриране от ляво на Тончи Кукоч Иван Стоянов стреля с глава от неудобна позиция, но прати кълбото право в ръцете на Адам Стаховяк. Хубав пас по земя на Фелипе изведе Жоаким сам срещу вратаря отдясно, но атаката бе спряна заради спорна засада.

4138049

В 22-ата минута Иван Стоянов се възползва от груба грешка на Пламен Николов, който твърде статично наблюдаваше изсипана в наказателното поле топка и позволи на "червеното" крило да стреля, но Филип Филипов изчисти пред голлинията. След първоначалния ентусиазъм в редиците на ЦСКА Ботев успя да затвори играта да ограничи съперника си до центрирания от фланговете, които не се оказваха особено опасни.

В 31-ата минута Неманя Милисавлевич стреля почти от левия ъгъл на наказателното поле, но Стяховяк успя да парира изстрела по земя и да предотврати добавка. Ботев така и не можа да създаде работа за дебютанта на вратата на ЦСКА Анатоли Господинов, но в три случая имаше изгоден шанс да застраши статуквото в мача - на два пъти крайно неточно от дъгата на пенала стреля Момчил Цветанов, а между неговите пропуски Лъчезар Балтанов отдясно в наказателното поле също не можа да намери очертанията.

Ботев организира най-добрата си атака от началото на срещата в 47-ата минута и многоходовата комбинация изведе Йордан Христов очи в очи с вратаря отдясно в наказателното поле, но той разочарова, пращайки топката право в ръцете на Анатоли Господинов, при положение, че можеше да потърси комбинация с двама съотборници.

4138051В 54-ата минута Даниел Златков получи втори жълт картон заради опасно влизане с два крака (без да играе с топката) срещу Орелиен Жоаким, при което Ботев остана с човек по-малко на терена.

В 58-ата обаче изненадващо Ботев можеше да поведе след поредна нелепа изява в срещата на Александър Тунчев, който невнимателно върна топката към Анатоли Господинов и за малко не "асистира" на Божидар Васев, непокрит в пеналтерията. В крайна сметка "червените" оцеляха, защото халфът на Ботев се размина с кълбото.

В 60-ата пък след центриране отляво на Тончи Кукоч Жоаким овладя с гръб към вратата и се обърна, за да отправи силен шут, който обаче профуча на около метър над горната греда. В следващите минути по-скоро "армейците" изглеждаха физически изтощени, откокото съперникът им, като отново се залагаше предимно на центрирания от двата фланга. Липсата на идеи в предни позиции личеше именно срещу добре прибрания пред пеналтерията си Ботев, като включването на Маркиньос също не допринесе за креативността.

След като Маркиньос и Жоан Фелипе не тестваха особено качествата на Стаховяк с два точни удара, Ботев чрез контраатака създаде най-чистото положение след почивката, а може би и в мача. Цветелин Чунчуков проби в наказателното поле отляво, но вместо да подаде на свободния на дузпата Томаш Иршак, се забави ненужно и Валентин Илиев с решителен шпагат предотврати гол.

ЦСКА заложи на цели шестима български футболисти в състава си – на вратата бе Анатоли Господинов поради контузията на Максимс Уваренко и изпадането в немилост на Якуб Дивиш. Тончи Кукоч бе на левия бек, в средата на ариегарда се завърна Валентин Илиев, който застана до Александър Тунчев, а отдясно бе Венцислав Василев.

В халфовата линия бяха Борис Галчев и Стивън Сънди, а по крилата – Иван Стоянов и Неманя Милисавлевич, а Жоан Фелипе действа зад нападателя Орелиен Жоаким.

Ботев (Пловдив) излезе с Адам Стаховяк на вратата, а пред него в отбрана бяха подредени Даниел Златков, Пламен Николов, Филип Филипов и Йордан Христов. Лъчезар Балтанов, Божидар Васев и Томаш Иршак си партнираха в средата на терена, а триото в атака бе изградено от Иван Стоянов, Мариян Огнянов и Момчил Цветанов.

„Червените“ все още не са отбелязали попадение след зимната пауза и кризисното им финансово състояние се отразява крайно негативно и на представянето на терена – четири загуби и едно равенство при голова разлика 0:9. Тимът е на второ място в класирането на шест точки от лидера Лудогорец и само два пункта повече от Локомотив (София) и Литекс.

Ботев (Пловдив) направи три поредни победи през 2015-та година, но в плейофите все още няма успех – 0:0 с Лудогорец и 0:1 от Литекс. „Канарите“ спечелиха прословутия последен мач с ЦСКА в рамките на редовния сезон с 2:0 в Пловдив и заслужиха място в първата шестица за сметка на Левски.