Суровата реалност пред великолепния Касияс

Капитанът на Реал Мадрид Икер Касияс започна по отличен начин 2014 година, като е с основна роля за класирането на своя тим за финала за Купата на Краля, като в целия турнир той все още няма допуснат гол.

Към момента Касияс няма допуснат гол в 866 игрови минути, което е личен рекорд за капитана на "белия балет", но след изиграването на последния двубой срещу Атлетико (Мадрид) вратарят отново ще трябва да поседи на резервната скамейка.

Причината - мачовете за Купата на Краля приключиха и следващият е чак на 19-и април срещу Барселона във финала на "Местая". Така Сан Икер ще гледа отстрани изявите на Диего Лопес в местния шампионат, а в същото време ще излезе от ритъм, тъй като досега играеше по веднъж седмично.

Това може да се окаже решаващо за Касияс що се отнася до националния отбор, като опасността той да загуби титулярното си място за сметка на правещия силен сезон Виктор Валдес е повече от реална.

Въпреки че Висенте Дел Боске сам наложи Касияс в Реал и е фен на стража, в Испания са убедени, че Валдес трябва да е титуляр заради по-голямата игрова практика, която ще натрупа през следващите месеци.

Пред Сан Икер програмата максимум представлява 8 мача - 7 в Шампионска лига и 1 за Купата на Краля. Това са около 720-30 минути за 4 месеца, и то ако Реал стигне финал в Шампионска лига.

Диего Лопес пък също показва отлична форма и според мнозина заслужава титулярното място и в националния отбор. Подобен вариант е малко вероятен, но със сигурност, освен ако не се контузи, той ще продължи да пази в първенството за сметка на Касияс.