Суперкупата на Германия се възражда след 12 години прекъсване

снимка: Wikipedia

Цели 12 години изминаха, откакто се изигра последният мач за Суперкупата на Германия и сега Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд ще съживят този финал.

Шампионът Байерн и финалистът за Купата на страната Борусия Дортмунд са първите отбори от 12 години насам, които ще спорят за Суперкупата на Германия. Мачът, който ще протече на 23 юли, ще се играе на стадиона на Борусия „Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд. „Тъй като турнирът за Купата на лигата на Германия тази година няма да се състои заради проблеми с датите, на които би трябвало да сe играят срещите от надпреварата, решихме да възродим мачовете за Суперкупата", споделя шефът на Управителния съвет на „баварците" Карл-Хайнц Румениге. „Радваме се, че заедно с Дортмунд ще съживим битката за този трофей", добавя още Румениге. „Това ще бъде най-доброто, което може да ни предложи предсезонната подготовка на отборите", казва пък колегата на Румениге в Борусия Ханс-Йоахим Вацке. /БГНЕС