Суперкупа на Испания НА ЖИВО: Барселона - Атлетик (Билбао) 1:0, червен картон за Пике

снимка: marca.com

Тази вечер от 23:00 часа на "Камп Ноу" ще се изиграе срещата между Барселона и Атлетик (Билбао), като след 90 минути или малко повече ще стане ясно кой е новият носител Суперкупата на Испания.

Срещата очаквано започна с високо темпо от страна на Барселона и още в 6-тата минута те бяха много близко до откриване на резултата. След добра атака Жерар Пике се оказа на стрелкова позиция, но мощният му изстрел срещна напречната греда, а след това защитата в червено-бяло изчисти.

До 15-тата минута каталунците бяха по-дейният тим, като постоянно опитваха атаки по посока на вратата на  Билбао, но без успех - защитата на Атлетик за сега "одържаше фронта".

След половин час игра на стадион "Камп Ноу" нищо не се бе променило - домакините мощно атакуваха, а за гостите оставаше единствено да се бранят и да дебнат опонента си на контраатака.

Седем минути преди почивката играчите на Ернесто Валверде получиха златна възможност да открият резултата и с това да сложат точка на спора. Хавиер Ерасо открадна топка в половината на Барса и напредна до границата на наказателното поле. Освободи се от защитник в червено-синьо, но шутът му мина до левия страничен стълб на вратата пазена  от Клаудио Браво.

Три минути преди почивка Бара успя най-накрая да открие резултата. След  добра атака Иван Ракитич центрира от дясно, Луис Суарес свали за Лионел Меси, който от около два метра откри - 1:0.

През втората част натискът на домакините очаквано продължи. Меси, Суарес и компания не спираха да търсят втория гол, но без успех. Играчите на Атлетик от своя страна имаха добра възможност да изравнят в 56-тата минута, но Ариц Адурис стреля от малък ъгъл и Клаудио Браво спаси. ПРи ситуацията останаха съмнения за засада и това вбеси Пике, който потърси словесна саморазправа със страничния рефер и бе "награден" с директен червен картон.

В петък вечер на стадион "Сан Мамес" Атлетик поднесе изненадата, като разби шампионът на Испания и носител на Купата на Краля Барселона с 4:0.

Тази вечер възпитаниците на Луис Енрике ще трябва да направят невъзможното ако искат да спечелят своя пети трофей за календарната 2015 година и да продължат към рекорда, който поставиха преди шест години, когато триумфираха и на Световното клубно първенство завоювайки общо шест отличия за 12 месеца.

От другата страна е далеч по-скромният тим на Ернесто Валверде, който няма отличие от 1984 година, когато спечели дубъл в Ла Лига - титлата и Купата на Краля.

Луис Енрике ще изведе на терена Клаудио Браво, Даниел Алвес, Жерар Пике, Хавиер Масчерано, Жереми Матийо, Серхио Бускетс, Иван Ракитич, Андрес Иниеста, Педро Родригес, Лионел Меси и Луис Суарес.

Гостите ще започнат с Яго Ерерин, Унай Бустинза, Микел Балензиага, Хавиер Етчейта, Емерик Лапорта, Микел Сан Хосе, Бенат Ечебария, Микел Рико, Андони Ираола, Иняи Уилямс и Ариц Адурис.