Супердерби на снукър турнира в София още днес

снимка: Monique Limbos

Шон Мърфи убедително спечели втория си мач от снукър турнира РТС Victoria Bulgaria Open срещу Стюарт Карингтън с 4:0 и си осигури мач със Стивън Магуайър, който по-рано днес срази с 4:0 Кирън Уилсън.

Така зрителите в зала „Универсиада“ ще бъдат възнаградени с изключително елитен сблъсък между двама от най-титулованите все още състезаващи се майстори на щеката. Двубоят все още няма ясен начален час, но се предполага, че ще започне от около 21 часа.

Мърфи се представя на високо ниво в София до момента и реализира втория си сенчъри брейк в турнира срещу Карингтън – 115, като в мача с Уилсън бе нанизал 111. Именно Магьосника е единственият състезател, освен световния шампион Марк Селби, който е с повече от един сенчъри брейк в турнира до момента

Вторият мач на Мърфи бе на телевизионната маса и бе съдийстван от една от най-опитните ни реферки Десислава Божилова.

Мърфи сподели в интервю за Sporta.bg, че е по-скоро изненадан от добрата си реализаторска форма, защото не е имал време да се подготвя за участието си в надпреварата в зала „Универсиада“.

Четвъртфиналистът от Световното първенство по снукър Доминик Дейл продължава напред в турнира PTC Victoria Bulgaria Open след труден успех с 4:3 над австралиеца Вини Калабрийз.

Калабрийз взе първия фрейм със 70:6 точки, но уелсецът спечели следващата част и изравни резултата, след като предизвика 6 фала на противника си – 5 от които бяха след блестящ снукър зад жълтата и розовата топка.

Двамата играчи продължиха да си разменят фреймове без дълги брейкове, а първата по-сериозна точкова серия бе направена едва в петата част – 95 точки за Дейл.

Това обаче бе единственият брейк от повече от 60 точки в мача, след като в следващите два фрейма най-много точки имаше в две поредици от 23 – и двете дело на уелсеца, който взе решаващата част с 58:33.