Супер зрелище между Хъл и Евертън във Висшата лига (ВИДЕО)

Хъл Сити и Евертън направиха впечатляващ мач, с който сложиха точка на програмата си за 2016 г. Те не излъчиха победител, но хиксът 2:2 беше достатъчно зрелище за феновете и те определено не са разочаровани от видяното.

Майкъл Доусън даде аванс на домакините в самото начало, но нелеп автогол на вратаря Дейвид Маршал точно преди почивката възстанови равенството. Шедьовър на Робърт Снодграс в средата на втората част обаче пак даде преднина на Хъл, която беше нулирана в края на мача от Рос Баркли.

Този мач започна страхотно за "тигрите" и още в самото начало те можеха да открият след хубав изстрел на Снодграс, но топката мина на сантиметри встрани от вратата. В 6-та минута обаче авансът на домакините беше налице.

Тогава при едно центриране от корнер отляво Майкъл Доусън беше изпуснат на далечната греда. Пропускът беше на ветерана Гарет Бари, а оставен на такава чиста позиция защитникът нямаше как да сбърка и разстреля Хоел Роблес за 1:0.

След това попадение "карамелите" изравниха играта и се хвърлиха напред. И бяха близо до изравняването след удар на Ромелу Лукаку, който обаче не беше точен. В 14-та минута Шеймъс Коулман стреля с глава, но нацели гредата.

Последваха няколко шанса за мърсисайдци, но Рос Баркли, Кевин Миралас и Ромелу Лукаку на сантиметри се разминаха с гола. Но определено те заслужаваха такъв. И го получиха, макар по много левашки начин.

В продължението на първата част Лейтън Бейнс изпълни корнер отляво, вратарят Дейвид Маршал излезе да боксира, но го направи толкова нескопосано, че прати топката в собствената си мрежа.

Втората част започна вдъхновено за гостите от Ливърпул, но първо Ромелу Лукаку нацели гредата, а пък и удар на Рос Баркли сам срещу вратаря беше отразен от Маршал. По всичко изглеждаше, че ще падне втори гол в мрежата на Хъл, но се случи точно обратното.

И всичко се дължеше на гения на Робърт Снодграс. Той първо от пряк свободен удар тресна горната греда, а после в 65-та минута се реабилитира, след като с изстрел от около 25 метра не остави шанс на Роблес за 2:1.

Всичко се развиваше перфектно за "тигрите", но в 84-та минута равенството пак беше възстановено. Автор на попадението за Евертън беше на Рос Баркли, който беше изпуснат в наказателното поле и нямаше как да сбърка.

В крайна сметка, въпреки шансовете пред "карамелите" до края на мача, повече попадения не паднаха и двата тима се оттеглиха след края на мача с по точка. Тя не помогна на Хъл да се отлепи от опасната зона, докато Евертън поне може да е доволен, че не падна.