Супер Юве завоюва седма поредна победа

Шампионът на Италия Ювентус продължава със страхотното си представяне в Серия А, след като тази вечер "бианконерите" постигнаха седма поредна победа в Калчото.

Воденият от Антонио Конте състав спечели с 2:0 гостуването на Болоня в мач от 15-ия кръг, като по този начин "старата госпожа" дръпна с цели шест точки пред втория Рома. "Джалоросите" обаче все още не са изиграли своя двубой срещу Фиорентина в неделя. Болоня пък записа пети пореден мач без победа, като тимът от "Ренато Дал'Ара" остава на 17-а позиция с 12 точки на сметката си.

Първият гол в срещата падна през първата част, когато чилийският национал Артуро Видал прати кълбото зад гърба на Джанлука Курчи и вкара за 0:1. Крайното 0:2 бе оформено секунди преди края, когато Джорджо Киелини се разписа след изпълнение на корнер и затвърди успеха на шампионите.

Лошите новини за Тото Конте дойдоха от травмата, която Мирко Вучинич получи малко преди почивката. Черногорецът напусна принудително игра и бе заменен от Фернандо Йоренте.

По всичко изглеждаше, че Конте мислеше и за предстоящия мач с Галатасарай в Шампионската лига, имайки предвид, че Йоренте и Карлос Тевес стартираха от резервната скамейка. Андреа Пирло също бе съхранен за битката в Истанбул, като националът лекува и лека травма.

През първата част Ювентус се оттегли с гол преднина, но на два пъти и Джанлуиджи Буфон трябваше да се намесва, отразявайки два опасни изстрела на Диаманти.

Иначе резултатът бе открит още в 12', когато агресивният старт на торинци даде резултат. Федерико Пелузо изведе по страхотен начин Артуро Видал на чиста позиция, а чилиецът чукна топката над Курчи за 0:1.

След час и три минути игра Юве за малко не удвои, но Курчи спаси изстрела на Фернандо Йоренте. Малко след това резервата Квадво Асамоа си вкара автогол, но попадението бе отменено поради засада.

В 73' вратата на Ювентус отново оцеля. Буфон нямаше шанс за реакция, но Кристалдо не успя да уцели рамката. Шест минути по-късно събитията отново се пренесоха пред вратата на домакините, но и този път Лука Курчи не позволи на Йоренте да запише името си сред голмайсторите.

Крайното 0:2 бе оформено в заключителните минути, когато Ювентус успя и да затвърди успеха си. Джорджо Киелини оползотвори асистенция на Тевес и вкара след изпълнение на корнер, решавайки всичко в сблъсъка.

Bologna 0-2 Juventus (Highlights) 06...by ourmatch