Супер смени носят пълен обрат за ЦСКА в Стара Загора

Берое изигра много стойностен двубой днес срещу ЦСКА в мач от 10-ия кръг на А група но благодарение на отличните смени на Стойчо Младенов „червените“ стигнаха до пълен обрат и победа с 2:1 в последен мач от неделната програма на родния шампионат.

Якуб Дивиш отново беше основен антигерой за гостите, след като негова грешка в 10' позволи на влезлия принудително Димо Бакалов да открие резултата. Буш, Фелипе Рибейро и Тони Силва пък изпуснаха страхотни положения за „червените“ през първата част.

Второто полувреме беше за Берое, който не позволи на ЦСКА в първата половина дори да отправи удар, но резервата Антон Карачанаков препарира „старозагорци“, след като с прекрасен изстрел от пряк свободен удар в 69' изравни резултата.

Още една резерва на Стойчо Младенов беше в основата на пълния обрат, след като в 79' Жоаким осъществи индивидуален пробив и подаде за Буш, който с точен удар направи 2:1 в полза на „червените“.

По този начин възпитаниците на Екзекутора спряха серията от 6 мача без поражение на Берое и ги оставиха на 3-о място, което старозагорци делят с Лудогорец и Ботев (Пловдив).

„Червените“ вече са в серия от 5 мача без поражение и са убедителен лидер с 23 точки – 4 повече от втория Левски.

Старши-треньорът на домакините заложи на изпипан състав, като излезе в схема 4-3-2-1. Макенджиев отново беше предпочетен пред Караджов, а защитният квартет бе съставен от Зехиров, Зафиров, Иванов и Пенев. Джоман, Елиаш и Костадинов отговаряха за изграждането на атаките. Мапуку бе изнесен напред, подпомаган от Керкар и Венци Христов.

Стойчо Младенов също не направи драстични промени в състава си и заложи на Дивиш, а пред него постави Кукоч, Тунчев, Илиев и Василев. Милисавлевич отново беше предпочетен пред Карачанаков по лявото крило, а Тони Силва - по дясното. Триото в центъра беше формирано от Сънди, Маркиньос и Рибейро, а Буш поведе атаката на "червените".

4115884

Двубоят почна с поделено превъзходство, като "червените" първи създадоха напрежение в половината на старозагорци, но Тунчев не успя да засече добре от корнер. Още в 6' пък Димо Бакалов влезе принудително на терена, след като Георги Костадинов получи разтежение.

Именно бившият играч на Лудогорец даде аванс на своите в резултата. В 9' Венци Христов проби отдясно и опита центриране, но то беше слабо. Якуб Дивиш обаче сбърка фатално и изби топката право в краката на Бакалов, който с първото си докосване откри резултата - 1:0.

Няколко минути по-късно Венци Христов се опита да се възползва от грешките на чешкия вратар и стреля от над 30 метра изключително точно в горния десен ъгъл, но Дивиш успя да отрази. В ответната атака Буш със самостоятелен пробив направи за смях трима в зелено, но в крайна сметка завършващият му удар беше неточен.

Най-добрата ситуация за "армейците" дойде в 21', когато Тони Силва размина двама по дясното крило и центрира в наказателното поле. Там върху топката връхлетя Фелипе Рибейро и стреля, пращайки топката над вратата. Бразилецът направи нов опит, мина трима и влезе в наказателното поле, но не сполучи и топката му беше отнета. Макенджиев пък се намеси отлично срещу Тони силва в 25'.

4115885

След натиска от страна на ЦСКА домакините отговориха с отлична атака. В 28' топката беше насочена към Бакалов, който овладя чудесно. Кукоч успя да избие от краката му, но коженото кълбо беше засечено от Джоман, който стреля много опасно, но топката излезе встрани от вратата.

Интересна ситуация се получи в в 32', когато Тончи Кукоч пробва своя късмет от пряк свободен удар. Двама от стената играха с ръка пред наказателното поле, но съдията не отсъди нарушение. В 38' пък Буш се отчете с нов пропуск, след като не успя да се разпише от 4 метра с глава.

В края на полувремето Петър Хубчев направи нова принудителна смяна, след като Макенджиев се сблъска с Веселин Пенев и защитникът получи травма в кръста. На терена се появи Георги Динков - 1:0 на полувремето.

Началото на втората част беше дадено от грешка на защитата на ЦСКА. В 48' Христов и Мапуку комбинираха помежду си, а Сънди в опита си да изчисти изведе тъмнокожият футболист сам срещу Дивиш. Голмайсторът на Берое обаче стреля в аут. Малко по-късно пък съдията спести картон на Стивън Сънди, който препречи пътя на Керкар. Това щеше да е втори картон на дефанзивния полузащитник, но Стойчо Младенов продължи да го държи на терена.

4115886

Вместо това Маркиньос напусна терена за сметка на Борис Галчев, а играта на ЦСКА през вторите 45 минути беше много слаба. Берое контролираше всичко в средата на терена, а "червените" не отправиха точен удар в първата полувина на втората част.

Точно с първия си удар по посока на Макенджиев ЦСКА обаче изравни. В 68' резервата Антон Карачанаков стреля от пряк свободен удар и намери дясната сглобка на вратата, а младият вратар дори не помръдна - 1:1.

Това обърка сметките при беройци, а Жоаким влезе в на терена на мястото на Фелипе. ЦСКА се хвърли в атаки и още в 79' резултатът беше обърнат напълно. Жоаким беше изведен отдясно, след като Динков загуби в центъра, и успя да нахлуе в наказателното поле. Там той пусна за Буш, който с точен изстрел вкара 7-ия си гол в първенството - 1:2 в Стара Загора.

В края на срещата Венци Христов пробва два удара отдалеч, но топката и в двата случая излезе в аут. Още един хубав удар, този път на Керкар, също не намери очертанията на вратата. В последната секунда на двубоя пък Буш излезе сам срещу Макенджиев, но с прекрасна намеса бившият вратар на ЦСКА успя да спаси.