Супер серия на Юве свърши в Удине (ВИДЕО)

снимка: gazzetta.it

Намиращият се край словенската граница италиански град Удине се оказа каръшки за хегемона на Ботуша - Ювентус. "Старата госпожа" не успя да бие местния Удинезе и така сложи точка на поредицата си от 10 поредни победи във всички турнири.

Двата тима врътнаха 1:1 на "Фриули" в среща от 27-ия кръг на Серия "А".  Така торинци водят с 8 точкиточки пред втория Рома, който вчера загуби с 1:2 от Наполи.

Домакините се хвърлиха смело в мача и усиулията им се увенчаха с успех в 37-ата минута, когато точен бе Дуван Сапата. Той изпревари Буфон за една топка и от малък ъгъл реализира. През втората част Леонардо Бонучи с глава изравни, но гостоте, които в тази среща играха със сини екипи, нямаха сили за повече от точка.

Ювентус е на първо място във временното класиране с актив от 37 точки. Удинезе е 14-и с 30.