Супер Марио с първи гол за Милан

снимка: acmilan.com

Новото попълнение на Милан Марио Балотели подписа едва днес своя контракт с "росонерите", като италианският национал вече отбеляза и първия си гол за седемкратния шампион на Европа. Чернокожият стрелец подаде и за два гола на Стефан Ел Шарави.

Супер Марио реализира едно попадение за разгрома с 10:0 над Дарфо Боарио в приятелска среща, като хеттрик за миланци отбеляза водещият реализатор на тима Стефан Ел Шарави. По два гола за Милан добавиха Мбайе Нианг и Боян Къркич, докато по веднъж вкараха Марио Балотели, Кевин Принс-Боатенг и Робиньо.

Контролата се изигра в спортния център Карнаго, а Марио Балотели бе пуснат в игра от наставника Масимилиано Алегри през втората част. Заедно с него на терена излезе и Стефан Ел Шарави, като двамата национали подсказаха за бъдещо успешно партньорство в атаката на Милан.

Марио Балотели се разписа след само 12 минути игра за новия си тим, като освен това таранът асистира и за два от общо трите попадения на Стефан Ел Шарави в спаринга. Съобщава се, че Супер Марио е финтирал вратаря на съперника и е насочил топката към мрежата.

През първото полувреме точни за победителите бяха Нианг на два пъти, Кевин-Принс Боатенг и Робиньо, а след почивката Милан съвсем се развихри. Стефан Ел Шарави и Балотели отбелязаха общо 4 гола във вратата на Дарфо, а още две попадения добави Боян Къркич.