Супер Бобо блести, но Олимпиакос загуби тежко

Българският диагонал Боян Йорданов отново изигра силен мач за гръцкия шампион Олимпиакос, но тимът му регистрира поражение с 0:3 гейма при домакинството си на руския Белогорие във втория си мач от Шампионската лига по волейбол.

Sporta.bg припомня, че в друг двубой с подчертано българско участие Халкбанк на Радостин Стойчев и Матей Казийски спечели убедително срещу Томис на Мартин Стоев с 3:1 гейма в Констанца.

Положението на Олимпиакос в Шампионската лига не е никак розово до момента, защото гърците са на трето място във временното класиране на Група В с 3 точки в актива си.

Следващият сблъсък на тима е срещу силния белгийски Нолико на 6-ти ноември от 18:00 часа българско време. Звездната селекция на Белогорие пък е на първо място в групата с 6 пункта.

Боян Йорданов беше най-резултатен за Олимпиакос с 13 точки при 50% ефективност в атака.

Руснакът Дмитрий Илиних бе над всички за Белогорие с 20 пункта, докато звездата на германския национален отбор Гьорг Гроцер се отчете с 19, а Сергей Тетюхкин добави 10. В състава на руснаците личи още името на италианския национал Драган Травица.