Суонси шокира Ливърпул насред града на Бийтълс

Слабакът Суонси удари Ливърпул като гост и сензационно спечели с 3:2 в среща от 22-ия кръг на Висшата лига, играна на стадион "Анфийлд". "Лебедите" оцеляха през първото полувреме, а в началото на втората част натиснаха спусъка. Малко след почивката Фернандо Йоренте вцепени домакините с два гола за четири минути.

Славата в мача нямаше да отиде само при испанеца, защото Роберто Фирмино беше на друго мнение. Кариоката намали набързо с глава, а в 69-ата минута вкара прекрасно изпълнение с левия крак.

Точно когато се очертаваше пълен обрат, оставеният непокрит Сигурдсон попари противника. Пет минути преди края Лалана уцели напречната греда, но домакините нямаха сили за нещо повече.

Така Ливърпул остана с 45 пункта, но пропадна до трета позиция. Суонси пък излезе от зоната на изпадащите и вече има 18 точки.