Суонси с втори разгром в Премиършип

снимка: sportinglife.com

Суонси постигна втора поредна убедителна победа в Премиършип, след като срази с 3:0 Уест Хям пред собствена публика на „Либърти Стейдиъм" и излезе начело в класирането.

До този момент „лебедите" са събрали 6 пункта от 2 мача, колкото е активът и на европейския клубен шампион Челси. „Чуковете" остават с 3, след като първия кръг надиграха Астън Вила с 1:0.

Новото попълнение от Райо Вайекано Мичу отново донесе радост на феновете на Суонси като отбеляза второто попадние в срещата и поведе еднолично в голмайсторската класация с 3 гола общо до момента.

Испанецът Анхел Ранхел откри резултата в 20-ата минута след неубедителна изява на вратаря Юси Яаскелайнен. Ранхел беше изведен в дясно в наказателното поле от Нейтън Дайър и отправи не особено силен удар по тревата от малък ъгъл, който мина под плонжа на стража на столичани.

Още по-груба грешка донесе второто попадение на домакините девет минути по-късно. Джеймс Колинс върна лошо една топка към Яаскелайнен, Мигел Перес-Мичу успя да изпревари стража и да стреля покрай него в мрежата от границата на пеналта за 2:0.

Преди почивката столичани на няколко пъти бяха близо до попадение, но така и не успяха да се възползват от шансовете си.

Малко след почивката Дани Греъм направи голям пропуск от чиста позиция, но в 64-ата минута той се реабилитира и след отлично подаване на Уейн Раутлидж от дясно засече във вратата на Уест Хям от 7-8 метра за крайното 3:0.