Суонси с класика в уелското дерби

Суонси Сити спечели с категоричното 3:0 уелското дерби от английската Висша лига по футбол срещу Кардиф, с което върна подобаващо на своите съграждани загубата с 0:1 в началото на ноември месец миналата година.

Двубоят бе дебютен за новия мениджър на "лебедите" Гари Монк, който наследи уволнения Михаел Лаудруп.

Уейн Раутлидж даде аванс на домакините от "Либърти стейдиъм" още в първите минути на второто полувреме, а Нейтън Дайър и Вилфрид Бони довършиха съперника с две попадения в самия край на мача.

Благодарение на тези три точки, Суонзи се изкачи с цели десет места в генералното класиране на Висшата лига, заемайки временно десетата позиция.

Кардиф Сити, само с една победа в послендите си пет мача в първенството, се намира на предпоследно място.