Суонси отупа третия в Англия

Скромният тим на Суонси свали на земята Уест Бромич Албиън, след като тази вечер у дома спечели срещу доскорошния трети в Премиърлийг с убедителното 3:1.

Всичко по-интересно се случи през пурвтото полувреме, като още във втората минута Мичу нацели страничната греда на Михил. В 9-ата минута испанецът не прости на вратаря и откри резултата след чудесен пас на Ернандес.

Само две минутуи по-късно Раутлидж наниза още едно попадение, а в 39-ата минута отново той лиши срещата от интрига, вкарвайки второто си попадение в срещата - 3:0.

До края на полувремето обаче Лукаку успя да стигне до гол в даденото продължение, но през вторите 45 минути всеки опит на гостите за гол беше париран от защитата на домакините, която се представи на страхотно ниво днес.

Така с победата си Суонси запази мястото си в топ 10, като вече има 20 точки - само на 2 от местата даващи право за участие в европейските клубни турнири. Загубата пък свали УБА от третото място, но отборът запази позиции в зона „Шампионска лига" и се намира на 4-о място - на три точки пред Тотнъм, който е 5-и.