Сухия: Този път вкарахме положенията си

Старши треньорът на Левски Антони Здравков остана здраво стъпил на земята и не се поддаде на емоциите, въпреки великолепната победа с 3:1 в първия четвъртфинален мач срещу Ботев (Пловдив) на стадион „Георги Аспарухов“.

Здравков коментира включването на двамата юноши Радослав Цонев и Мики Орачев, които замениха новите попълнения Рафаел Бастос и Кристовао Рамос. Треньорът коментира и първото попадение за Левски на Валери Божинов, който по прекрасен начин изработи и реализира 3-ия гол във вратата на Ботев.

„Смятам, че футболистите дадоха максимума от себе си след мача от ЦСКА. Показахме и футболни компоненти, оползовторихме ситуациите, които имахме пред вратата на Ботев и този път победихме.

Почнахме леко притеснени, имаше напрежение, беше видно за всички, не може да го отречем. Бързо върнахме гола и заиграхме по-освободено, а и търсехме победата, защото в турнирен мач беше важно и да спечелим с два гола.

При всички положения, след като си победил, имаш предимство, но не ти дава категорични основания да мислиш, че си се класирал.

Определено на Валери му тежеше, че нямаше гол до момента. Колкото и да е опитен, един нападател се потиска, когато не вкарва. Надявам се този гол да го амбицира да разгърне целия си потенциал.

И Рамос, и Бастос имат проблеми с подготовката. Момчетата още на полувремето искаха смяна, но чест им прави, че в този важен мач изиграха още 20-ина минути. Аз съм много доволен от тях, но физическото състояние не им позволява да играят повече, иначе можеше да получат някоя контузия.

Колкото до юношите, които се включиха, от тях също съм много доволен, но по принцип не правя разлика между футболистите на Левски – щом носят фланелката, значи са достойни да я защитават“, каза още Здравков.