Суарес измести Форлан като голмайстор №1 на Уругвай

снимка: БТА/XINHUA

Нападателят Луис Суарес изпревари Диего Форлан като голмайстор номер 1 в историята на уругвайския национален отбор.

Това се случи в снощния мач срещу Таити от турнира за Купата на Конфедерациите. Суарес влезе като резерва в 69-ата минута на срещата и вкара двата последни гола за разгромната победа с 8:0.

Така 26-годишният нападател на Ливърпул вече има 35 гола в 67 мача с фланелката на уругвайския национален отбор. Досегашният рекордьор Диего Форлан е с 34 попадения, последното от които отбеляза в своя мач №100 при победата над Нигерия (2:1) в четвъртък.

"Няма конкуренция между нас. Понякога се шегуваме помежду си, но важното е, че головете идват за доброто на Уругвай", каза 34-годишният Диего Форлан, който бе избран за най-добър играч на Мондиал 2010 в ЮАР.

"Урусите" заеха второто място в група Б, победите срещу Таити и Нигерия, като допуснаха поражение от Испания (1:2) в първия си мач. На полуфиналите шампионът на Южна Америка ще се изправи срещу домакините от Бразилия. Мачът е в сряда (26 юни) от 22:00 часа българско време.

В другия полуфинал един срещу друг излизат световният и европейски шампион Испания и Италия в повторение на финала на Евро 2012. Двубоят е в четвъртък (27 юни) също от 22:00 часа наше време.